Я в школі

Свято в 3 класі для батьків "Родинне тепло"
Батьків дорогих зустрічаємо щиро...

Дякую батькам і дітям за чудовий захід! Миру, злагоди, добробуту, родинного тепла вам всім.
 
Анкета
 для вчителів     3   класів
Анкета
Дані про вчителя
ПІП вчителя
 Гуркова Тетяна Павлівна
Контактний телефон вчителя
 0664056891
Електронна адреса вчителя
 gurkova2@gmail.com
Дата народження 
 18.03.1968
Освіта (вказати повну назву навчального закладу, рік закінчення) 
 Вища, 2009р, Мелітопольський державний педагогічний університет
Фах
 Магістр педагогічної освіти, викладач педагогіки і методик початкового навчання
Категорія, звання
 Вища, «вчитель – методист»
Пед. стаж, якщо ви молодий спеціаліст вказати:
 29
1. ПІП наставника
 -
2. Зміст вашої роботи (форми і методи) з наставником
 -
3. Форма звітування
 -
Курси (рік)
 13.10.2011
Атестація
 26.12.2012
Заохочення
 Запорізька облдержадміністрація № 303 від 21.07.2005,
Запорізька районна держадміністрація, №
122 від 05.05.2008,
Комунальний заклад «ЗОІППОЗОР» №62-Д, від 28.04.2010,
Диплом видавництва «Початкова школа» , 2009,
Запорізька районна держадміністрація, №
№78 –к, від 22.08.2012,
Запорізька районна держадміністрація, №
295, від 17.09.2012,
Департамент освіти Запорізька облдержадміністрація № 627, від 14.06.2013
Самоосвітня робота вчителя:

1) Тема самоосвіти
 «Створення сприятливих умов для розвитку здібностей творчості»
2) Який рік працюєте над цією темою
 3
3) Вид узагальнення в цьому році (презентація, урок, виступ, друкування тощо)
  Презентація, урок, виступ, друкування
Чи атестуєтесь ви в цьому навчальному році? Якщо так:
 Так
1. На яку категорію?
 Підтвердження
2. З яких предметів даєте відкриті уроки?
 Математика
3. Який позакласний, виховний захід плануєте провести? (вказати термін)
 Родинне свято
Яка форма роботи на засіданнях РМО в цьому році вас задовольнила б?
 Очна
На якому із засідань РМО ви бажаєте себе проявити?
 Керую творчою групою молодих вчителів…
Вкажіть, який тренінг, семінар-практикум чи майстер-клас ви можете провести.
 -
Який або чий ППД ви вивчаєте чи впроваджуєте?
  Я.Коменського, К.Ушинського, С.Русової. Г.Щукіна,  Н.Бібік, Б.Друзь, О.Киричук, О.Савченко, О.Скрипченко, В.Сухомлинського
Чи задовольняє вас віртуальна форма проведення РМО?
 Так
Чи вважаєте ви доцільним проведення виїзних РМО об’єднаними 1-4 класи?
 Так
Які питання ви вважаєте необхідними розглянути на РМО?
 Планування – практичні рекомендації, заповнення журналу – практично.


-   


-   


-   


-   








ПЛАН САМООСВІТИ 

                                                                            
                                                                        Вчителя початкових класів 
                                                      Лежинського НВК 
                                            Гуркової Т.П.

                                                                 



МОЄ КРЕДО

Педагогічне кредо
       Учень – це не посудина, яку потрібно заповнити, учень – факел, який треба запалити.
                                                                       Стародавня мудрість

Творче кредо:
        Ідеал у самому тобі. Перешкоди до його досягнення, знову-таки, в тобі. Твій стан - це той матеріал, із якого ти маєш створити цей ідеал.


Життєве кредо:
       Доводиться бігти з усіх ніг лише для того, щоб залишитися на тому самому місці. Якщо хочеш потрапити в інше місце, потрібно бігти вдвічі швидше…


Моя мета:
         Виховати людину нового покоління.




Учителя       початкових класів_                                         Лежинського НВК
                          Інший предмет                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Назва  школи
_____ГУРКОВОЇ ТЕТЯНИ ПАВЛІВНИ
Прізвище,  ім’я  та  п / б вчителя
Рік  народження: 18.03.1968
Освіта:  повна вища

Спеціальність за дипломомПочаткове навчання
Педагогічний  стаж: 28
Кваліфікаційна  категорія: вища, вчитель - методист
Загальношкільне  проблемне  питання:  Розвиток творчих компетентностей учнів

Індивідуальна  тема  (проблемне  питання):  Створення сприятливих умов для розвитку здібностей творчості та розвитку творчих нахилів та талантів

Коли  розпочата  робота  над  темою: 2014-2015 н.р.
Коли  передбачається  завершити  роботу  над  темою2016-2017 н.р.
Мета  і  завдання  самоосвіти:
Мета:
  • засвоєння, оновлення, поглиблення знань;
 • узагальнення досвіду шляхом цілеспрямованої, системної самоосвітньої роботи, що передбачає саморозвиток і самовдосконалення особистості;
• задоволення особистих інтересів та об'єктивних потреб освітнього закладу.
Завдання:
• удосконалення теоретичних знань, професійної компетентності вчителя, вихователя;
 • опанування нових форм, методів, прийомів навчання й виховання дітей;
 • вивчення та впровадження в практику перспективного педагогічного досвіду, новітніх досягнень педагогічної, психологічної наук, нових педагогічних технологій;
 • розвиток у школі інноваційних процесів.

Основні  питання,  намічені  для  вивчення,  етапи  опрацювання  матеріалу:
Етапи :
• самоусвідомлення та прийняття рішення щодо самовдосконалення;
• планування та вироблення програми самовдосконалення;
• безпосередня практична діяльність щодо реалізації поставлених завдань, пов'язаних із роботою над собою;
 • самоконтроль та самокорекція цієї діяльності.

Джерела знань:
• книжки (наукова, науково­методична, методична, публіцистична, художня та ін. література);
• фахова періодика (газети, журнали);
• Інтернет;
• телебачення;
 • відео­, аудіоінформація;
• семінари, круглі столи, конференції;
• майстер­класи;
• курси підвищення кваліфікації;
 • екскурсії, театри, виставки, музеї, концерти;
 • заходи з обміну досвідом;
 • різноманітні курси;
• подорожі
Чий  досвід  передбачається  вивчати  з  даної  теми, література: 
* Анджейчак А. Психолого-педагогічні умови формування творчої особис­тості дитини в освітньо-виховних закла­дах // Обдарована дитина. — 2000. — №5. —С.8—13.
* Балл Г. О. Про визначальні ха­рактеристики здібностей і принципи їх врахування у навчально-виховній роботі І І Психологія. — К.: Дніпро, 1992. — Вип. 32.
* Барко В., Панок Я, Лазаревський С. Психолого-педагогічна діагностика творчого потенціалу особистості учня в навчально-виховному процесі: Методичні рекомендації.—Тернопіль, 2000. — 85 с.
* Барко В., Тютюнников А. Як ви­значити творчі здібності дитини? — К., 1991. —С. 79.
* Втобуєва Т. Б. Розвиток творчої компетентності школярів // Управління школою. — X., 2005. — 110 с.

Практичні  заняття, новітні засоби самоосвіти:
• розробка електронних уроків, посібників тощо;
• розробка пакета тестового матеріалу в електронному вигляді;
 • розробка пакета стандартного поурочного планування з теми чи групи тем;
 • комплект дидактичного матеріалу з предмета: самоосвітні, практичні, контрольні роботи;
 • розробка комплекту роздавального матеріалу з предмета;
• створення термінологічного словника з предметної теми, розділу;
• розробка тематичних класних годин, батьківських зборів чи позакласних заходів;
 • розробка навчальних проектів;
• розробка пакета олімпіадного матеріалу для підготовки учнів;
• проект особистої методичної веб­сторінки;
 • база даних запитань і задач із предмета;
• створення електронної бібліотеки творів художньої літератури згідно з програмою

Коли  і  де  виступав  із  повідомленням  про  власний  педагогічний  досвід: 
на засіданні шкільної методичної комісії
Попередня  атестація:  2012 рік
Курсова  перепідготовка:  2011 рік
Нагороди  і  звання: 2005р – «старший учитель»
2012 рік – «спеціаліст вищої категорії», «учитель- методист»
Нагороди:
  • Запорізька облдержадміністрація № 303 від 21.07.2005,Запорізька районна держадміністрація, № 122 від 05.05.2008,
  • Комунальний заклад «ЗОІППОЗОР» №62-Д, від 28.04.2010,
  • Диплом видавництва «Початкова школа» , 2009,
  • Запорізька районна держадміністрація, № №78 –к, від 22.08.2012,
  • Запорізька районна держадміністрація, № 295, від 17.09.2012,
  • Департамент освіти Запорізька облдержадміністрація № 627, від 14.06.2013

Методична  та  позакласна  робота  з  предмету:   

* Упровадження нових методичних прийомів і підходів під час викладання предмета. *Адаптація комп'ютерних програм для використання під час викладання.
* Розробка тестів, які можуть бути використані вчителем на уроці для оцінювання якості засвоєння учнями нового чи вивченого матеріалу.
* Проведення уроків, на яких буде використано матеріали, дібрані вчителем з певної теми. * Проведення відкритих уроків із запрошенням на них адміністрації й учителів школи. * * *Мультимедійний супровід уроків.
* Розробка сценаріїв уроків і заходів із використанням комп'ютерних програм.
* Організація позакласної та гурткової роботи з предмета.
* Відвідування семінарів, уроків колег,



Головні нормативно­правові документи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України зазначають:



 • «Педагогічні та науково­педагогічні працівники зобов'язані постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру» (Закон України «Про освіту»);
 • «Підготовка педагогічних і науково­педагогічних працівників, їх професійне самовдосконалення — важлива умова модернізації освіти» (Національна доктрина розвитку освіти).


САМОАНАЛІЗ  УРОКУ


1.     Тип і вид уроку, зв'язок його з попередніми.
2.     Які головні завдання уроку, як вони враховані під час реалізації мети уроку?
3.     Чи раціонально використано час уроку?
4.     Чи раціональна структура уроку для реалізації головних завдань, досягнення мети?
5.     Які методи навчання використано для вивчення нового матеріалу?
6.     Як здійснюється контакт із класом, окремими учнями?
7.     Ефективність організації самостійної роботи.
8.     Чи були елементи самоосвіти, самовиховання?
9.     Чи використано індивідуальний і груповий підхід до навчання?
10.     Як організовано контроль і самоконтроль за активністю знань?
11.     Чи забезпечено цілеспрямованість, оптимальну розумову діяльність учнів?
12.     Запобігання розумовому перевантаженню учнів та його подолання.
13.     Створення проблемно-пошукових ситуацій для глибини засвоєння матеріалу, емоційного настрою учнів.
14.     Дотримання правил педагогічного такту, загальноприйнятої етики, норм взаємин учителя та учня.
15.     Елементи, етапи, форми, методи, які були найвдалішими.
16.     Що із запланованого не вдалося? Чому?
17.     Чи цікавив урок учнів?
18.     Як працювати над подоланням недоліків? Яка необхідна допомога?



Самоаналіз виховного заходу

1.     Найменування виховного заходу, дата, місце проведення, вік дітей, що взяли в ньому участь.
2.     Визначення форми (жанру) заходу: етична бесіда, диспут, свято, похід-екскурсія, психологічний тренінг, урок самоврядування тощо.
3.     Конкретні педагогічні цілі й виховні завдання цього заходу (головною метою виховного заходу є зміна стосунків).
     Наприклад:
§  Виховання інтересу до спорту, техніки, науки, мистецтва, політики, тощо;
§  Формування здатності до збагачення власного внутрішнього світу, самовиховання;
§  Зміна характеру міжособистісних стосунків у класному колективі (виховання в учнів поваги один до одного);
§  Зміна ставлення до якогось члена колективу (в результаті його цікавої розповіді про своє захоплення, про яке ніхто раніше в класі не знав, у нього можуть з’явитися товариші);
§  Виявлення, розвиток здібностей будь-якого із членів колективу, забезпечення зміни його ставлення до себе;
§  Вивчення учнями правил поведінки (етикету): на вечорі, танцях, банкеті тощо.
4.     Наявність плану підготовки та проведення заходу, його продуманість, доцільність, завершеність.
5.     Участь колективу вихованців у розробці планів проведення заходу і їх мотивація до активної діяльності.
6.     Хід підготовчої роботи, розподіл доручень, ставлення учасників до її виконання.
7.     Педагогічна позиція вчителя, стимулювання ініціативи, активності, самостійності учнів, залучення їх до роботи в ролі помічників.
8.     Врахування вікових особливостей, індивідуальних і колективних запитів та інтересів дітей.
9.     Позиція школярів під час проведення заходу (активність та ініціатива; байдужість і пасивність).
10.           Позитивні, найбільш вдалі моменти заходу, створення виховної ситуації, у якій учні відчувають радість, гордість за себе і товаришів. Хиби і труднощі у роботі, шляхи їх подолання.
11.           Ступінь виконання поставлених завдань.
12.           Спрямованість у майбутнє (наявність перспектив), визначення проблеми, на розв’язання якої спрямовані проведені заходи, системність виховної роботи у класі.



ПЛАНУВАННЯ  САМООСВІТИ  ВЧИТЕЛЯ

  Науково-методична тема, над якою працює вчитель:

Створення сприятливих умов для розвитку здібностей творчості та розвитку творчих нахилів та талантів


                            ПЛАН САМООСВІТИ ВЧИТЕЛЯ

з/п

                 Зміст

 Форма самоосвіти

    Термін
    роботи
 Відмітка
   про
виконання
                          
  1.             Вивчення нормативних документів



1.
Опрацювати нормативно-правові документи щодо викладання
предметів у початковій школі
в 2015 /2016  н.р.
Ознайомлення з
інформаційними збірниками МОН, періодичними виданнями
   Протягом   навчального
       року



2.
Про вимоги до викладання предмета
Інформаційні збірники, сайт  МОН
вересень


3.
Інструкція з ведення класного журналу учнів 1-4-х класів
загальноосвітніх навчальних закладів

Інформаційний збірник
       наказів ; сайт МОН

вересень

                               
2. Т                    Теоретична підготовка за фахом



1.
Опрацювати додаткову науково-популярну літературу для підготовки теоретичного та наукового рівня вчителя початкових класів
        Поглиблена підготовка до уроків в 2  класі
  Протягом  навчального
       року



2.
Робота над власною методичною проблемою  та її втілення відповідно до власного етапу

Доповідь на ШМК
  Протягом
2015 /2016  н.р;
2016 /2017  н.р.


3.

Підготувати матеріали на засідання методичної комісії

Доповідь на ШМК
  Протягом  навчального
      року

                                      

  3.         Методична підготовка


1.
Розробка конспектів уроків

Поглиблена підготовка
          до уроків
  Протягом  навчального
      року


2.
Опрацювати літературу з методики викладання
Систематичне читання методичної літератури
та фахових видань
  Протягом  навчального
      року


3.
Розробити та провести відкритий урок, виховний захід в рамках предметного тижня
  Відкритий урок,
  відкритий захід,
  організація конкурсу
  в рамках предметного
          тижня

До 01. 05. 2016


4.



Оволодіння методикою аналізу
і способами узагальнення
передового досвіду


Відвідування семінарів,
конференцій,
ознайомлення з ППД
України,  області та району
  Протягом  навчального
      року


   


5.


Освоєння методики
дослідницької діяльності
(наприклад, метод проектів)
Відвідування семінарів,
конференцій,
відкритих уроків тощо
  Протягом
навчального
      року

                             
  4.               Педагогічна підготовка


1.
Опрацювання та підбір
раціональних форм та способів
засвоєння та збереження
інформації
Відвідування семінарів
вчителів, робота
з періодичними
виданнями
  Протягом
навчального
      року


2.
Шляхи підвищення
ефективності уроку
Відвідування семінарів
вчителів, робота
з періодичними
виданнями
  Протягом
навчального
      року

                            
     5.      Психологічна підготовка
1.



Опрацьовувати літературу з
психології
Робота з періодичними
виданнями,
навчально-методичною
літературою
  Протягом
навчального
      року


2.


Опрацювати літературу
щодо різних форм роботи
з обдарованими та слабо
встигаючими учнями
Робота з періодичними
виданнями,
навчально-методичною
літературою
  Протягом
навчального
      року

                             

    6.             Робота над проблемою школи    

Розвиток творчих компетентностей учнів_



1.




Активні та інтерактивні
технології громадянської освіти

Робота з періодичними
виданнями,
навчально-методичною
літературою

   Протягом
навчального
      року


2.


Можливості методу проектів

Робота з періодичними
виданнями,
навчально-методичною
літературою


   Протягом
навчального
      року

    
Для нотатків_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________"_____"__________________" 20____                         
                                                                                                                                      Вчитель_______________________




 Підготовка першокласників

 Здаємо ДПА
 Конкурс - аукціон "Моя улюблена казка"
 Пам'ятають люди!
 Я разом із мамою (родинне виховання)

 День відкритих дверей для батьків
 Моє робоче місце вчителя


Моя самоосвіта - тренінги, семінари, курси...








Дата: 26.11.15
Тема. Зима. Ознаки зими в неживій природі. Планування спостережень за природою взимку, Конспекти уроків природознавства 2 клас
Мета: дати уявлення про характерні ознаки зими в неживій природі; вчити проводити спостереження за природою взимку; розвивати бачення прекрасного в усьому, що нас оточує; прищеплювати любов до природи.
                                                                     ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
1. Вправа «Погода»
— Яка зараз пора року?
— Який місяць?
— Яке число?
— Тепло чи холодно надворі?
— Який стан неба?
— Яка температура повітря?
— Чи були сьогодні протягом дня опади?
2. Запитання для повторення
— Про яку пору року ми говорили на попередньому уроці?
— Назвіть осінні місяці.
— Який місяць був листопадним?
— Яким був найхолодніший місяць?
— Чому говорять: «В осінній час сім погод у нас»?
— А яка осінь вам більше подобається — рання чи пізня?
— Яка пора року йде після осені?
II. Повідомлення теми і мети уроку
Ви вже здогадалися, про яку пору року ми сьогодні говоритимемо?
Так, тема нашого уроку «Зима» (ілюстрація). Наше завдання визначити зміни в неживій природі взимку, або по-іншому, ознаки зими.
III. Вивчення нового матеріалу
Ознаки зими
Розгляньте ілюстрації.
— Якими фарбами користується зима?
— Як ви вважаєте, а чим пахне има?
— А коли, на вашу думку, вона настає?
Трійка, трійка прилетіла.
Коні білі в трійці тій.
А в санях сидить цариця —
Білокоса, білолиця.
Як дмухнула холодком,
Все прикрилося сріблом. (Зима, зимові місяці)
А зараз відгадайте загадки і назвіть зимові місяці.
• Дорожній майстер… (грудень)
Мости будує всюди,
Вкриває річки кригою,
Воює із відлигою:
Дороги підморожує,
Щоб на дзвінких санчатах
Новому року мчати
Т. Коломієць
• …(Січень) — тче полотна білі,
тче, щоб емлю одягти.
Стелить з пуху заметілі,
щоб посіви берегти,
одягти шати срібні
кожній липі і дубку,
пританцьовуючи дрібно
од морозу на льодку.
Т. Коломієць
• Аж тріщить мороз, лютує.
Сніжна віхола танцює.
А ставок у лід закутий.
Що за місяць, діти?.. (Лютий).
ЗИМА
Дорога біла стелиться,
І краю їй нема.
Сніжок мете. Метелиця.
Прийшла до нас зима.
Льодком тоненьким скована,
Спинилася ріка.
Повита тихим сном вона,
Весняних днів чека.
І ліс дріма. Безлистною
Верхівкою поник.
Над ним пісні висвистує
Лиш вітер-сніговик
В. Бичко
—Про які ознаки зими ви дізналися із загадок про місяці та віршів?
— Серед усіх названих ознак зими виберемо найголовніші.
• Температура повітря.
• Сніг.
• Лід.
• Сонце низько.
• Тривалість дня.
Висновок. Сонце низьке над горизонтом, температура повітря вдень і вночі нижче 0 °С, ночі довгі, дні короткі, опади у вигляді снігу, ґрунт твердий і вкритий снігом, водойми вкриті льодом.
Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
1. Робота в парах. Планування спостережень за природою взимку
На кожній парті — картка. Учні ознайомлюються із завданнями для спостережень
1) Визнач, яка погода, і познач галочками ознаки зимової погоди.
Температура повітря.
• Тепло;
• холодно;
• морозно.
Небо
• Ясно;
• хмарно;
• похмуро.
Опади
• Сніг;
• дощ зі снігом;
• дощ.
2) Визнач, чим вкрита земля, річка.
• Снігом;
• льодом.
3) Визнач, як виглядають дерева. Запиши назви.
• Стоять без листя_;
• такі самі, як влітку_;
• вкриті інеєм_;
• вкриті снігом__
4) Визнач, яких птахів можна зустріти.
• Ворона;
• голуб;
• горобець;
• синиця
• інші (вкажи).
5) Познач, що ти спостерігав.
• На сонці сніг виблискує, сріблиться.
• Дерева стоять під сніговою ковдрою.
• Кругом білим-біло.
Учитель. Спостерігайте взимку:
• За неживою природою.
— Які зміни в неживій природі відбуваються з приходом зими?
— Як змінюється температура?
— Як виглядає небо?
— Як змінюється тривалість дня?
— Що відбувається з ґрунтом?
— Що відбувається з водоймами?
— Які опади випадають узимку?
• За живою природою.
— Який вигляд мають листяні, хвойні дерева?
— На яких деревах і кущах залишаються плоди?
— Коли біля ваших годівниць з’являться птахи?
— Яких із них ви впізнали? За якими ознаками?
— Як поводяться птахи біля годівниці?
— Коли перестають відвідувати годівницю?
—А тепер, використовуючи свої спостереження, розкажіть про грудень.
Зразок
Сонце не гріє, виглядає із-за хмар рідко.
Небо вдень сіре. Хмари стелються низько над землею.
Земля вкрита снігом.
Опади випадають у вигляді снігу. Снігопади і морози чергуються.
Температура повітря від 0 до 12 градусів морозу.
2. Музична пауза
Я пропоную вам послухати п’єсу «Зима» А. Вівальді.
— Заплющте очі й уявіть зимову картину. Що ви побачили?
— Наведіть приклади зимових явищ у неживій природі. (Відлига, ожеледиця, снігопад, заметіль, паморозь — зимові явища.)
3. Вікторина «Зимові загадки»
• Захопився майстер ділом, —
Все фарбує тільки білим.
Що ж лишається робити?
Фарби іншої нема. Відгадали, любі діти,
Хто малює так?.. (Зима).
• Що це? Що це? — всі кричать, —
Білі мухи он летять! (Сніг)
• На зимові віти
Сіли білі квіти. (Іній)
• Рукавом махнув —
Дерева нагнув (Вітер)
• Хто малюнок на вікні
Уночі з робив мені? (Мороз)
• Вдень у небі гуляє,
А ввечері на землю сідає (Сонце)
• Кручу, гуркочу,
Знати нікого не хочу. (Хурделиця)
• Росте вона зимою
Донизу головою
Тоненькою,
Прозорою,
Біло-голубою (Бурулька)
4. Робота над прислів’ями
• Грудень землю грудить і хату студить.
• Лютневий сніг весною пахне.
• Грудень рік кінчає, зиму починає.
• Січень — року початок, зимі — середина.
• Лютий прийде, усі шляхи замете.
5. Гра «Підкресли ознаки зими»
Довгі ночі, короткі дні. Сонце добре світить і гріє. Всі дерева стоять голі. Птахи прилітають з вирію. Небо низьке, сіре, непривітне. Вночі бувають заморозки.
Сніг укрив замерзлу землю.

V. Підбиття підсумків. Рефлексія
—Що сталося з Сонцем узимку? (Сонце піднімається невисоко.)
— Як це вплинуло на температуру повітря? (Мороз)
— Як з мінилися опади? (Снігопад)
—Як змінилося небо? (Сірі, темні хмари)
— Що ми спостерігаємо на деревах і дротах у мороз? (Паморозь)
— А на вікнах? (Візерунки на склі)
— Що сталося на річках, озерах, ставках? (Лід)




« Проблеми наступності в НВК»
Мета:
- Навчити учнів аналізувати власну діяльність на певному етапі впровадження педагогічної технології, активізації для особистісної, активнішої участі в роботі.
-Ознайомити педагогів з однією з нетрадиційних форм проведення педагогічної наради.
Алгоритм проведення імітаційної гри
Слухачі розбиваються на групи по 5 - 7 чоловік. Створюються чотири групи: негативу, позитиву, пошуку причин, позитивного програмування. Кожна група обирає лідера - спікер. По одному педагогу від кожної групи виконують роль фіксаторів.
- Групам дається завдання.
- Задається позиція кожній групі.
- Робота в групах з обговорення своєї позиції.
- Дискусія.
- Виступи фіксаторів.
- Підбиття підсумків дискусії керівником навчального закладу.
- Робота в групах зі створення проекту рішення педагогічної наради.
Підготовчий етап
Групи знайомляться із завданнями, з'ясовують проблеми, труднощі, які виникають у роботі в умовах упровадження інновації в адміністрації школи, педагогічного колективу.
I етап
Розподіл на групи, обговорення позицій у групі.
II етап. Дискусія
    У ході гри обговорюються обє'ктивні труднощі, а також проблеми, порушені групою негативу: низький рівень престижності освіти; відсутність у навчанні диференціації учнів за рівнями навчальних досягнень; нестача часу на участь в експериментальній роботі; незнання суті педагогічної технології та суті експерименту, його мети та завдань, напрямів роботи, способів її здійснення та результатів.
          Група позитиву протягом 2хв. шукає свій аргумент.
Група «пошук причин» готує свою відповідь, пояснює причини названих труднощів, а група позитивного програмування пропонує свій шлях вирішення даної проблеми. Потім групи по колу змінюють свої позиції, не торкаючись вже заявлених проблем.
III етап. Фіксація
Після дискусії фіксатори по черзі зачитують всі пред'явлені трудощі, потім наголошують на позитивних моментах, з'ясовують причини труднощів і роблять позитивний прогноз. Керівник школи вносить пропозиції щодо аналізу ситуації, уточнює основні положення експерименту.
IV етап. Проект рішення педагогічної наради
На основі обговорення виступів фіксаторів та керівника школи слухачам пропонується підготувати проект рішення наради в групах.


  

Комментариев нет:

Отправить комментарий